Rave Racer
Rave Racer
A jednak…
Pomimo tego, że raczej z daleka omijam maszyny z lat 90-tych XX wieku w tym przypadku zrobiłem wyjątek.
Zaczęło się od tego, że na allegro znalazłem ciekawą aukcję – samochodówkę Namco z 1995 roku w dobrej cenie. Nie zastanawiając się wiele skontaktowałem się ze sprzedawcą by dowiedzieć się, że maszyna pomimo tego, że sprzedawana jako uszkodzona – działa w dalszym ciągu i do odbioru jest o jakieś 40 kilometrów ode mnie.
Może nie jest to regułą, ale w takich przypadkach trzeba działać instynktownie – Dobra cena, Dobry tytuł, Odległość od sprzedającego – to była okazja, której nie można było przegapić. Po zaklepaniu maszyny na aukcji i umówieniu się ze sprzedawcą oczekiwałem dnia odbioru sprzętu. Transakcja przebiegła w świetnej atmosferze i chęci pomocy (wrzucić taką szafę do auta nie jest łatwo nawet we trzy osoby)
Po przyjeździe do domu i wrzuceniu gry do garażu (Wielkie dzięki dla Josepha za pomoc i wypożyczenie auta) okazało się, że maszyna działa wyśmienicie. ..
Rave Racer
NAMCO
1995
Rave Racer firmy Namco z 1995 roku to bardzo dobrze przygotowana gra typu symulator samochodowy, który często występuje także w wersjach twin (dwie maszyny połączone z możliwością gry między 2 graczami).
Sterowanie: kierownica z feedback-iem, pedał gazu, pedał hamulca, biegi (góra/dół), przycisk zmiany widoku auta (od środka/tył auta)
Inne: głośniki stereo + głośnik subwoofer, możliwość podpięcia drugiej maszyny (złącze IN/OUT z tyłu obudowy) do gry w trybie twin.
Gra jest uważana za najlepszą z serii Ridge Racer wydanej przez Namco w latach 1993 (Ridge Racer), 1994 (RidgeRacer 2) i opisywanej właśnie Rave Racer (1995). Wszystkie trzy tytuły bazują na Namco System 22, który oferował sporą wydajność do gier 3D jak na swoje czasy.
Poza świetną, rozbudowaną grafiką, ciekawymi dodatkami i dużą grywalnością o których jeszcze napiszę, olbrzymią rolę w przyjemności gry w Rave Racer Namco odgrywa muzyka…
Wkrótce więcej szczegółów dotyczącej tej niezwykle interesującej gry…